span.fullpost {display:inline;} adrienne style.: street style · fashion weeks: NewYork x London x Milan x Paris

2013/03/07

street style · fashion weeks: NewYork x London x Milan x Paris

Modowy maraton, który na początku lutego rozpoczął się w Nowym Jorku, wczoraj, wraz z ostatnimi pokazami w Paryżu, dobiegł końca. 'Wielka Czwórka' tygodni mody, czyli Mediolan, Paryż, Londyn i Nowy Jork, zgromadziła dziennikarzy, krytyków modowych, stylistów, blogerów i celebrytów, a projektanci i największe domy mody mogły zaprezentować kolekcje Ready To Wear na sezon fall/winter. Częściej niż pokazy znanych marek i kolekcje ubrań sygnowanych nazwiskiem projektantów, wolę przeglądać zdjęcia prezentujące styl uliczny z fashion weeków, bo to właśnie na ulicach odbywa się najlepsze show! Street style czyli moda uliczna zawsze były dla mnie największą inspiracją. Dlatego dziś robię małe podsumowanie najciekawszych i najbardziej inspirujących stylizacji osób 'przyłapanych' na ulicach najmodniejszych miast.

New York · 7/02 - 14/02
Uznawany za kolebkę miejskiego stylu z odrobiną szaleństwa i nonszalancji - nowojorski tydzień mody, zgromadził najważniejszych ludzi ze świata mody i amerykańskiego show-biznesu. Tym razem śnieg, który spadł w Nowym Jorku, nie zaskoczył kierowców :) lecz wszystkie trendsetterki i fashion victims, które mimo to i tak zakładały swoje piękne szpilki. Taka pogoda dała im jednak okazję do poeksperymentowania z założeniem kilku warstw na raz i stworzenia tak genialnych stylizacji. London · 15/02 - 19/02
Zaledwie jeden dzień po fashion weeku w Nowym Jorku, rozpoczął się kolejny, tym razem w deszczowym Londynie. W tym mieście liczy się oryginalność. Na pełnym sprzeczności fashion weeku panował bardzo odważny street style, a londyńskie ulice pełne fashionistów przypominały jeden wielki wybieg. Mimo różnorodności panującej podczas tygodnia mody, każdy miłośnik mody znajdzie tu coś dla siebie - począwszy od klasycznego Burberry, na punkowych kolekcjach Vivienne Westwood kończąc.


Milan ·  20/02 - 26/02
Kolejnym modnym punktem był fashion week we Włoszech. Mediolan to włoska stolica ekskluzywnej mody, luksusu i przepychu. Modowe dolce vita! Na tegorocznym tygodniu mody nie mogło więc zabraknąć eleganckich kobiet, fashionistek w futrach, czy rodowitej włoszki Anny Dello Russo od stóp do głów ubranej w projekty znanych marek.


Paris · 26/02 - 6/03
Paryski tydzień mody zakończył sezon pokazów na jesień/zimę 2013, a swoje kolekcje zaprezentowały domy mody zajmujące honorowe miejsce w branży. W stolicy Francji panowała prawdziwa awangarda, gdzie modne dziewczyny z różnych stron świata, rezygnując z szaleństwa kolorów, mogły poczuć się jak rodowite paryżanki. Nonszalancko i z klasą - idealnie ! Paryski fashion week to ten, na którym najbardziej chciałabym być !

ph. vogue.com x style.com x boska.pl x lamode.info

1 komentarz: